Sandbox ve SEO

Ana Sayfa / Sandbox ve SEO

Sandbox ve SEO

admin     10-08-20     Genel     Sandbox ve SEO     166 Defa Okundu

Seo Makalemde  ilk önce şunu belirtmek istiyorum ben seocu değilim sadece fikirlerimi ve görüşlerimi sizler ile paylaşmak istiyorum.

Sesli sohbet siteleri alanına 10 ay önce girdim ve daha öncede hiç bir tecrübem yoktu azimli çalışmalarım ve araştırmalarım ile edindiğim seo ve sandbox ile fikirlerimi site sahipleri ile paylaşmak sitedim.

Öncelikle Seo konusunda doğru bilinen yanlışlar nelerdir;? dofollow backlik ile forum ve yorum yolu ile kasılan backlinler hep sanarız ki hedef kelimemiz de bizi ilk sayfalarak taşır bu aslında bilinen bir yanlıştır. Ben binlerce dofollow yorum backlinki kastım deneme tahtası yaptıgım sitelere faydası yerine hep geriledim yani google amcamız şunu diyor yorum yolu ve forumlar da imza ile aldığınız linkler yani Çöplük olmuş Çöp sitler size + puan getirmez dofollow backlink alınacak tabiki ama link çıkışı çok az olan siteleri tercih etmeliyiz burada PR değeri hiç önemli değil çünkü Pr degeri yüksek link aldığınızda eskiden pagerankımıza yansıyordu fakat şimdi ki algoritmada öyle bişey söz konusu değil Google amcamız PR degeri verirken artık sitemizin özgünlüğüne bakıyor. Ona göre deger veriyor ve sitemizi google sıralamasında yükseltiyor. Sesli sohbet siteleri bildiğiniz gibi google aramaları çok yüksek olan bir kelime sesli sohbet ve sesli chat kelimeleridir. Site sahipleri genelde yorum yolu ile binlerce backlink kasarlar ve son zamanlarda moda olan Profil backlik ile siteye seo yaptığını sanar oysaki profil backlik çok tehlikeli bir iştir çünkü profil backlik genelde yabancı sitelerden sağlanıyor ve bu yabncı sitelerin google de ne durumda olduğunu bilmeden linki paylaşıyoruz ve o sitelerin adeta profil backlink çöplüğü olduğunu google amcamız anlıyor ve zaman içerisinde oralarda linki bulunan siteleri takibe alıyor bunun siz hiç bir zaman farkında olmazsınız ama google sizi izliyor ve takip ediyordur. Aynı ceza almış sitelere veya google de spam siteler olmuş sandboxa girmiş sitelere link eklemeye devam emeniz durumunda sizin sitenizide sandbox denen ceza ile cezanlandırıyor bir nevi hapishaneye atıyor. 

Sesli sohbet site sahiplerine buradan en büyük yanlışlarının bu olduğunu belirtmek istedim yani siz siz olun her dofollow dediğiniz sitelere linkinizi kasmayın fayda yerine zarar görürsünüz seo işi backlink işi değildir bu işi sadece sesli sohbet kelimesine backlink kasarak yaparım diyen site sahipleri inanın çok kısa zaman bunun keyfini sürersiniz ama mutlaka ve mutlaka google de hak ettiğiniz konuma gelirsiniz.

Sandbox ve filitre konusunda bu uyarılılarım en büyük dikkat etmemiz gerekenlerdir. En önemli site içi seo ise her zaman özgün başka sitelerde olmayan makaleler, yazılar, haberlerdir. Biz sitemize ne kadar çok özgün içerik konu yazarsak google de o kadar çok değere sahip oluruz diger başka yanlışları yapmadıkca.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbetyolu.Net

Sitemizde Bayanlarla Sohbet edebilir. Mobil Sohbet Odaları ile istediğiniz gibi Kolay Chat yapabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Kesinlikle ücretsiz olan bu platform sizlerin rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için Tasarlanmıştır..

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

Sohbet Odaları - Sohbet - Chat - Almanya Sohbet - CopyRight © 2020 - Created SEO By Takedown