Canlı Sohbet Odaları

Ana Sayfa / Canlı Sohbet Odaları

Canlı Sohbet Odaları

admin     01-11-20     Genel     Canlı Sohbet Odaları     150 Defa Okundu

İnternet geliştikçe ve kullanıcı sayısı arttıkça, sosyal medya sayısı da hızlı bir şekilde artış göstermektedir. İnternete sohbet için giriş yapan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu da canlı sohbet odaları aracılığı ile yeni insanlarla tanışmak istemektedir. Canlı sohbet odalarında ziyaretçiler, birbirleri ile kamera aracılığı ile görüşebilmekte, ayrıca birbirlerinin seslerini de duyabilmektedir. Bu sitelerin kurulması da normal bir web sayfasından çok farklıdır ve basit bir işlem değildir. Online görüntülü sohbet sitesinin hayata geçirilmesi için güçlü bir altyapıya, yüksek özelliklere sahip olan bir donanıma, programlama bilgisine ve web tabanlı yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır. Canlı sohbet sitesinin kurulması da zaman istemektedir. Ayrıca sıradan bir web tasarımcısı için böyle bir siteyi kurmak son derece zordur. Ancak bazı web tasarımcılar hazır site kurarak canlı sohbet odası kurmak isteyenlere destek vermektedir. Bu desteğin sonucunda güçlü bir internet altyapısına sahip olan kişilerin canlı sohbet sitesine sahip olması mümkündür.

Canlı sohbet kameralı sohbettir ve görüntülerin de berrak olması gereklidir. Ayrıca sohbet anında görüntünün donmaması da şarttır. Donan görüntü ile sohbet zevk vermemekte, ayrıca kişilerin anlaşabilmesi de mümkün olmamaktadır. Bu nedenle güçlü altyapıya sahip olan chat sitesinde görüntülü sohbet yapılmalıdır. Canlı sohbet sitelerinde düzgün ve seviyeli bir şekilde konuşulmalıdır. Sohbet sitelerinin en birinci kuralı budur ve tüm kullanıcıların bu kurala uyması zorunludur. Sohbet sitelerinde bay ve bayan ayrımı yapılmaksızın herkese bu kural uygulanmaktadır. Canlı sohbet sitelerinde argo kelimelerin kullanılması tamamen yasaktır. Ayrıca argo kullanıcı adlarıyla rumuzlarının alınması da, canlı sohbet sitelerinde bir başka sitenin adının ve reklamının yapılması da yasaklanmıştır. Sohbet sitelerinde argo kelimeler içeren müzikli yayınların çalınması da mümkün değildir. Ayrıca canlı sohbet sitelerinin bazı odalarında kamera açılmasının da yasak olduğu bilinmelidir. Sohbet ederken sürekli olarak flood atılmamalıdır. Ayrıca kişiye özel kullanıcı adı ve şifreler başkalarıyla paylaşılmamalıdır. Ayrıca tüm canlı sohbet sitelerinde sosyal medya hesaplarının paylaşılması da doğru değildir. Paylaşıldığında da bu hesaplar engellenmektedir. Dolayısı ile karşı tarafın sosyal medya hesap adreslerini görebilmesi mümkün değildir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbetyolu.Net

Sitemizde Bayanlarla Sohbet edebilir. Mobil Sohbet Odaları ile istediğiniz gibi Kolay Chat yapabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Kesinlikle ücretsiz olan bu platform sizlerin rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için Tasarlanmıştır..

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

Sohbet Odaları - Sohbet - Chat - Almanya Sohbet - CopyRight © 2020 - Created SEO By Takedown