Ayvacık Sohbet

Ana Sayfa / Ayvacık Sohbet

Ayvacık Sohbet

admin     19-08-20     Genel     Ayvacık Sohbet     124 Defa Okundu

Eğlence Tanışma Arkadaşlık Sitesine Hoşgeldiniz Arkadaşlar.Ayvacik  ilçesin’de yaşıyan bay ve abyan arkadaşlarımız artık sizdeyerli Ayvacik  halkı için açmış oldugumuz Ayvacık sesli görüntülü sohbet konuşma odaları artık ücretsiz ve bedava sınırsız sesli ve görüntülü olarak canlı chat ve camlı sohbet hizmetini vermededir.Ayvacik ilçesin de yaşıyan arkadaşlarımız artık internet üzerin’den sitemizin sayesin’de görüntülü sohbet odalarımız’da sohbet chat yaparak dünyanin ve türkiyenin 81 ilin’den kız ve erkek arkadaş tanışma fırsatını bulacakdır. Sohbetyolu.NET Her zaman en güzel ve en güvenli sesli görüntülü konuşma sohbet – chat hizmetini vermededir.Bütün Ayvacik halkına iyi hoş seviyeli zevkli zamanlar heçirmenizi eğlenceler dileriz.

AYVACIK İLÇESİ : 1330-1335 tarihleri arasında 15-20 haneli Kızılcatuğlu adlı küçük bir köy olduğu bilinen bu şirin ilçemizin kesin olarak hangi tarihte kurulduğu bilinmemektedir. Yöre,antik Assos ve Chryse kalıntıları ile ünlüdür.Ancak,genişlemesi ile ilgili olarak anlatılan hikaye ilginçtir.Aslen Tiflis’li olan Ümmühan Hanım,bugünkü Ayvacık ilçesine yakın bir yerde han işletmektedir.1514 Çaldıran Seferi nedeniyle yöreden orduya katılan askerlerde Ümmühan Hanım’ın hanında dinlenmektedir.Ümmühan Hanım bu askerlerden birisini savaşta ölen kocasına benzeterek onunla evlenir ve Ayvacık’a gelir.Daha sonra civarda bulunan diğer köyleri de dolaşarak köylülerin Ayvacık’a yerleşmelerini ve bu sebeple beldenin gelişmesini temin eder.Bugün bu şirin ilçemiz sınırları içerisinde bulunan ,Türk-İslam mimarisi özelliklerini en iyi bir şekilde yansıtan eserler şunlardır: Hüdavendigar Camii ve Ümmühan Hatun Camii’dir.İl merkezine 75 km. mesafededir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbetyolu.Net

Sitemizde Bayanlarla Sohbet edebilir. Mobil Sohbet Odaları ile istediğiniz gibi Kolay Chat yapabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Kesinlikle ücretsiz olan bu platform sizlerin rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için Tasarlanmıştır..

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

Sohbet Odaları - Sohbet - Chat - Almanya Sohbet - CopyRight © 2020 - Created SEO By Takedown